Aktualności

12 lutego o godzinie 11:00 w siedzibie Mazowieckiej Instytucji Gospodarki Budżetowej "MAZOWIA" w Warszawie przy ul. Kocjana 3 odbyła się uroczysta odprawa z okazji Święta Służby Więziennej, w setną rocznicę powstania formacji.

W dniu 11.02.2019 w hali widowiskowo-sportowej "Znicz" w Pruszkowie odbył się Turniej Eliminacyjny XVII Mistrzostw Województwa Mazowieckiego Strażaków PSP w Siatkówce.

Przełom stycznia i lutego to dla dzieci i młodzieży z województwa Mazowieckiego czas ferii zimowych.W tym czasie w Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej nr 13 odbył się cykl 6 spotkań dla młodzieży szkolnej w ramach Warszawskiego Programu "Zima w Mieście 2019"

W dniach 4,5,6 luty strażacy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 14 zorganizowali ćwiczeniach z zakresu ratownictwa na zamarzniętych akwenach wodnych.

Nasz kolega z JRG 3 KM PSP m.st. Warszawy uprzejmie prosi o przekazanie 1% podatku.

Fundacja Dorastaj z Nami uprzejmie prosi o przekazanie 1% podatku.

Od 28 stycznia warszawscy uczniowie, którzy spędzają w mieście czas wolny od zajęć szkolnych mogą skorzystać z wielu atrakcji programu "Zima w mieście".

W dniach 26-28 stycznia w ramach zajęć z doskonalenia zawodowego odbyły się ćwiczenia doskonalące umiejętności strażaków z zakresu ratownictwa lodowego.

W dniach 28,29,30 stycznia 2018r. strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr. 14 zorganizowali ćwiczenia w modułowym wielokontenerowym niestacjonarnym symulatorze do nauki i doskonalenia gaszenia pożarów wewnętrznych".

W dniach 22,23,27.01.2019 r. na zbiorniku wodnym mieszczącym się w „Zespole przyrodniczo krajobrazowym Arkadia” przy ul. Idzikowskiego strażacy z JRG9 wraz z SGRWN "Warszawa 5” z JRG1 odbyli w ramach zajęć doskonalenia zawodowego szkolenie z technik podejmowania poszkodowanych z akwenów zalodzonych.

Korzystając z zimowej aury strażacy z JRG 6 wybrali się na ćwiczenia na lodzie. Strażacy udali się na znajdujący się w rejonie operacyjnym zbiornik wodny. Tafla lodu pokryta warstwą śniegu tylko z pozoru wydawała się być stabilna, po odejściu pewnej odległości od brzegu lód zarwał się pod prowadzącym rozpoznanie ratownikiem.

Gaszenie płonącego oleju wodą, zasłanianie przewodów wentylacyjnych czy przeciążanie instalacji elektrycznej może doprowadzić do pożaru. Taki tytuł ma również warszawski film edukacyjny, z którego uczniowie warszawskich szkół dowiedzą się jak postępować, aby nie doprowadzić do zagrożenia pożarowego.

Goście online

Odwiedza nas 133 gości oraz 0 użytkowników.

facebook_page_plugin