Interwencje

Pracowita noc dla warszawskich strażaków rozpoczęła się od zgłoszenia pożaru dachu w budynku wielorodzinnym, tuż przed godziną pierwszą w nocy. Gdy pierwsze zastępy dojechały do obiektu przy ulicy Kostki Potockiego na warszawskim Wilanowie, większa część dachu stała już w płomieniach.

Strażacy przystąpili do ewakuacji mieszkańców oraz gaszenia pożaru. Zadysponowano dodatkowe zastępy gaśnicze, specjalistyczne i Pogotowie Ratunkowe, Gazowe oraz Energetyczne. Na miejsce poza kolejnymi samochodami gaśniczymi, przybyły dwie drabiny mechaniczne oraz podnośnik, z których najpierw podawano prądy wody, by w dalszym etapie działań prowadzić prace rozbiórkowe.

Strop lekkiej konstrukcji uległ uszkodzeniu, co spowodowało przeniesienie się pożaru do lokali na kondygnacji +3, w których również prowadzono działania gaśnicze. Na potrzeby dwudziestu osób ewakuowanych przyjechał autobus komunikacji miejskiej. Na szczęście nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu.

Na miejsce zdarzenia przybył Z-ca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej m.st. Warszawy oraz Inspektor z Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Akcja trwała blisko 7 godzin i brało w niej udział 47 strażaków.

Tekst: kpt. Artur Laudy
Zdjęcia: Wojciech Bedyński

Goście online

Odwiedza nas 369 gości oraz 0 użytkowników.

facebook_page_plugin