Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Interwencje

Logo Komendy Miejskiej

baner

Pracowita noc dla warszawskich strażaków rozpoczęła się od zgłoszenia pożaru dachu w budynku wielorodzinnym, tuż przed godziną pierwszą w nocy. Gdy pierwsze zastępy dojechały do obiektu przy ulicy Kostki Potockiego na warszawskim Wilanowie, większa część dachu stała już w płomieniach.

Strażacy przystąpili do ewakuacji mieszkańców oraz gaszenia pożaru. Zadysponowano dodatkowe zastępy gaśnicze, specjalistyczne i Pogotowie Ratunkowe, Gazowe oraz Energetyczne. Na miejsce poza kolejnymi samochodami gaśniczymi, przybyły dwie drabiny mechaniczne oraz podnośnik, z których najpierw podawano prądy wody, by w dalszym etapie działań prowadzić prace rozbiórkowe.

Strop lekkiej konstrukcji uległ uszkodzeniu, co spowodowało przeniesienie się pożaru do lokali na kondygnacji +3, w których również prowadzono działania gaśnicze. Na potrzeby dwudziestu osób ewakuowanych przyjechał autobus komunikacji miejskiej. Na szczęście nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu.

Na miejsce zdarzenia przybył Z-ca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej m.st. Warszawy oraz Inspektor z Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Akcja trwała blisko 7 godzin i brało w niej udział 47 strażaków.

Tekst: kpt. Artur Laudy
Zdjęcia: Wojciech Bedyński

Młody Bohater

excel

Informator SGSP

banner SGSP

informator sgsp

Czujka dymu ratuje życie

Kalendarz zmianowy

 

 

zmiana I   zmiana II   zmiana III

Licznik odwiedzin (od 4.10.2013)

Dzisiaj 0

Wczoraj 996

Ogółem 953810

Gra edukacyjna

questcity

Szczegóły na podstronie SGSP