Interwencje

O godzinie 05:45 do Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 8 wpłynęło zgłoszenie o pożarze pustostanu przy ul. Michała Kajki. Do zdarzenia zadysponowano zastępy: GBA 2/16 Pr-750, GCBA 5/32/2,5 oraz SCD-37.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia KDR stwierdził, że pożarem objęte są pomieszczenia, na dolnej kondygnacji, w części skrajnej budynku od strony północnej. Z uwagi na rozmiar zdarzenia zadysponowano na miejsce dodatkowe siły i środki w postaci zastępu z OSP Wesoła. W chwili przybycia zastępów media w obiekcie były odłączone, ponieważ budynek już od dłuższego czasu był opuszczony.

Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów wody w natarciu: jeden bezpośrednio na ognisko pożaru na dolnej kondygnacji i drugi z drabiny przystawnej. Po ugaszeniu pożaru wykonano niezbędne prace rozbiórkowe a teren pogorzeliska sprawdzono przy użyciu kamery termowizyjnej. Odkryte zarzewia ognia przelewano wodą. Podczas przeszukania części budynku nie objętej pożarem znaleziono osobę, której lekarz stwierdził zgon. Miejsce zdarzenia przekazano Policji.

W działaniach trwających około 5 godzin brało udział 22 strażaków. Na miejscu zdarzenia był Dowódca JRG 8 mł. bryg. Roman Krzywiec.

Tekst: asp. Karolina Kozak-Markevićius
Zdjęcia: st. ogn. Wojciech Kuczykowski

Goście online

Odwiedza nas 431 gości oraz 0 użytkowników.

facebook_page_plugin