Specjalizacje

W dniu 16 lutego 2018 r. na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 8 odbyło się szkolenie z zakresu profilaktyki zapobiegania zakażeniom oraz planu dezynfekcji sprzętu używanego podczas działań ratowniczych.

W dniu 8 lutego o godzinie 16:56 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP m. st. Warszawy wpłynęło zgłoszenie o niezidentyfikowana przesyłce w budynku przy Alejach Ujazdowskich. Do zdarzenia zadysponowano zastęp GBA 2,5/25 z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3, Grupę Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego z JRG nr 6 oraz Grupę Operacyjną Miasta.

W dniach 29.01-06.02.2018r. na terenie JRG1 miało miejsce szkolenie z Ratownictwa Wodno-lodowego w zakresie podstawowym organizowane przez WOSz KW PSP w Warszawie.

Dzisiaj strażacy z "SGRWN Warszawa 5" wykonywali rozpoznanie akwenu znajdującego się w okolicach Góry Kalwarii – zbiornik Jezioro Brześkie.

Kilkanaście minut po godzinie 12 do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej numer 7 wpłynęło zgłoszenie o wypadku na ul. Urbanowicza, z udziałem samochodu osobowego i ciężarowego.

O godzinie 4:20 Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego  z JRG10 została zadysponowana do pomocy OSP Łomianki. Do działań zadysponowano trzy zastępy ratownictwa technicznego.

Dzisiaj Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego Warszawa 5 z JRG 1 udała się na ćwiczenia z zakresu ratownictwa wodno-nurkowego do Piechcina.

W dniu 18.01.2018r zastęp SRRChem MobiLab ze specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno – Ekologicznego „Warszawa 6” został zadysponowany do działań w Pruszkowie, gdzie w jednym z zakładów pogrzebowych rozlana została nieznana substancja.

W dniu 12.01.2018r na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 6 odbyło się kolejne szkolenie z nowego sprzętu, który wkrótce będzie wykorzystywany podczas zdarzeń CBRN przez strażaków ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego "Warszawa 6".

Około godziny 7:40 do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej numer 7 wpłynęło zgłoszenie o zerwaniu płótna z wielkogabarytowej reklamy, znajdującej się w pobliżu trasy S8. Na miejsce zadysponowano GBARt 2,5/30 oraz SRWys z JRG7.

Kilka minut po północy do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej numer 7 wpłynęło zgłoszenie o wycieku oleju napędowego z samochodu ciężarowego, znajdującego się na Trasie S8. Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy z JRG-7, Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego z JRG-6 oraz Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Technicznego z JRG-10.

Około godziny 23:30 do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej numer 7 wpłynęło zgłoszenie o podejrzanej paczce w autobusie transportu miejskiego. Na miejsce zadysponowano GBARt 2,5/30 i SLRR z JRG-7 oraz Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego z JRG-6.

Goście online

Odwiedza nas 325 gości oraz 0 użytkowników.

facebook_page_plugin