Specjalizacje

12.08.2018r. członkowie grupy SGRWN „WARSZAWA 5” udali się na dodatkowe ćwiczenia z zakresu ratownictwa wodno-nurkowego. Zajęcia przeprowadzono na kanale Żerańskim, co pozwoliło ratownikom na ponowne zapoznanie się ze specyfiką akwenu. W ramach prowadzonych czynności przećwiczono metody poszukiwań bez przyrządowych połączonych z elementami zwiadu nurkowego.

W dniu 21.07. br. około godziny 04:00 Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno – Ekologicznego „Warszawa 6” została zadysponowana do Błonia w celu zabezpieczenia kwasu rozlanego w budynku magazynowym.

O godzinie 8:48 Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego z JRG 10 zastała zadysponowana do nietypowego zdarzenia, do którego doszło na drodze ekspresowej S2 w kierunku wyjazdowym z Warszawy na odcinku między Piastowem a Pruszkowem.

Przez trzy kolejne dni na terenie zakładu przy ul. Ziemowita ratownicy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 15 odbyli ćwiczenia specjalistyczne z zakresu lokalizacji osób poszkodowanych na gruzowisku.

Około godziny 2:00 Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego z JRG 10 została zadysponowana do usunięcia skutków wypadku drogowego, do którego doszło na Trasie Toruńskiej na wysokości ul. Marywilskiej.

W dniu 08.07 br. Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno – Ekologicznego „WARSZAWA 6” interweniowała na terminalu cargo w warszawskim Porcie Lotniczym im. Fryderyka Chopina. Po przybyciu ustalono że doszło do rozszczelnienia jednego z pojemników składowanych w terminalu, w wyniku którego na zewnątrz wydostała się silnie trująca substancja.

Ratownicy ze Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo - Ratowniczej "Warszawa-9" odbyli ćwiczenia w miejscowości Benjaminów (pow. legionowski).

O godzinie 10:26 zastęp SCRt "Rotator" ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Technicznego zastał zadysponowany do pomocy w Porcie Czerniakowskim.

W dniu 26.06 br. Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno – Ekologicznego „WARSZAWA 6” brała udział w ćwiczeniach zorganizowanych na terenie zakładu o dużym ryzyku wystąpienia poważnej awarii przemysłowej Reckitt Benckiser.

W dniu 29.06.2018 o godzinie 12:00 Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego z JRG10 została zadysponowana do wypadku z udziałem cysterny w miejscowości Łuków w województwie Lubelskim. Do zdarzenia zadysponowano zastępy SCDz 40, SCRt Scania oraz SCRt Rotator.

Chwilę po północy SGPR "Warszawa-9" z JRG 15 została zadysponowana do zawalonej kamienicy przy ulicy Poznańskiej.

W dniu dzisiejszym nurkowie wchodzący w skład Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego Warszawa 5 doskonalili umiejętności nurkowe w kamieniołomie Zakrzówek w Krakowie.

Goście online

Odwiedza nas 347 gości oraz 0 użytkowników.

facebook_page_plugin