Specjalizacje

W dniu 20.11.2017r w Sochaczewie na ul. Żyrardowskiej na drodze krajowej nr 50 przewróciła się ciężarówka przewożąca zbiorniki z substancjami chemicznymi. Na miejsce zdarzenia zadysponowano Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego „Warszawa 6”.

W dniu 15 listopada na Konferencji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji podsumowującej 2 lata pracy obecnego Rządu Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy prezentowała zastosowanie najnowocześniejszych technologii w ratownictwie.

O godzinie 16.30 Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego z JRG 10 została zadysponowana do usunięcia skutków wypadku drogowego w miejscowości Henrysin, w powiecie nowodworskim, w gminie Zakroczym.

W dniu 30.10.2017 w miejscowości Chynów na DK nr 50 w rejonie operacyjnym KP PSP Grójec doszło do tragicznego w skutkach wypadku samochodu osobowego z cysterną przewożącą LPG. W wyniku zderzenia oba pojazdy zapaliły się a śmierć poniósł kierujący samochodem osobowym. Na miejsce akcji udały się również zastępy SRRChem Mobilab, SCRChem, SRt oraz GBA ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego „Warszawa 6”.

W dniu dzisiejszym Specjalistyczna Grupa Wodno Nurkowa została zadysponowana do miejscowości Piorunów, Powiat Warszawa-Zachód, gdzie samochód osobowy wpadł do zbiornika wodnego.

W dniach 23 oraz 26 i 27 listopada ratownicy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 10 oraz ratownicy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej ze Szkoły Głównej Służby Pożarniczej ćwiczyli na terenie poligonu SGSP w Kazuniu Nowym.

W dniu 19.10.2016 roku o godzinie 10:00 w budynku wieżowca Warsaw Spire rozległ się sygnał alarmowy informujący pracowników o konieczności opuszczenia budynku.

Jednymi z zadań stawianych przed Specjalistyczną Grupą Poszukiwawczo-Ratowniczą "Warszawa-9" jest zabezpieczenie wykopów oraz osuwisk ziemnych. Tego dnia właśnie do takiego zdarzenia została zadysponowana.

Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo - Ratownicza "Warszawa-9" w składzie SCRT, SGRat, SLRR oraz SLOp została zadysponowana do zawalonego budynku na ul. Słonecznej.

W dniu 16.10.2017r Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego „Warszawa 6” udała się w rejon operacyjny KP PSP w Grójcu, gdzie w Areszcie Śledczym w wyniku awarii urządzenia do inspekcji przesyłek i bagażu podejrzewano zagrożenie radiologiczne.

W Bytomiu na terenie Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego odbyły się warsztaty poszukiwawczo-ratownicze. Uczestniczyli w nich ratownicy z różnych grup, m. in. z Warszawy, Łodzi, Nowego Sącza, Krakowa, Wałbrzycha, Jastrzębia Zdroju.

Na terenie Lotniska Warszawa-Babice odbyły się ćwiczenia Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego "Warszawa 7", z wykorzystaniem śmigłowca Mi-8.

Goście online

Odwiedza nas 478 gości oraz 0 użytkowników.

questcity

excel

informator sgsp

Czad i ogień. Obudź czujność