Specjalizacje

Ratownicy z SGPR "Warszawa-9" oraz z SRM "Warszawa-Medyk" wyjechali na ćwiczenia poligonowe do Pstrąża. Ćwiczenia symulujące trzęsienie ziemi w państwie, które poprosiło o pomoc międzynarodową.

Ratownicy z JRG nr 15 oraz JRG Błonie uczestniczyli w ćwiczeniach z zakresu ratownictwa osób zasypanych w wykopach wąskoprzestrzennych.

W ostanią sobotę strażacy-nurkowie ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego "Warszawa 5" uczestniczyli w ostatnich warsztatach szkoleniowych z zakresu ratownictwa wodno-nurkowego na Jeziorze Wulpińskim.

W dniach 6 – 8.06 odbyły się ćwiczenia doskonalące współpracę służb w ramach ustawy antyterrorystycznej, brały w nich udział Specjalistyczna Grupa Ratownictwo Chemiczno – Ekologicznego „Warszawa 6”, Specjalistyczna Sekcja Ratownictwa Medycznego „Warszawa Medyk” oraz funkcjonariusze Policji.

W dniu 05.06.2018 grupa strażaków z JRG 8 wzięła udział w jednym z komponentów medycznych organizowanych przez Centrum Kształcenia Podyplomowego Doskonalenia Zawodowego i Symulacji Medycznej Wojskowego Instytutu Medycznego.

W dniu dzisiejszym Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego Warszawa 5 została zadysponowana do działań poszukiwawczych osoby zaginionej pod wodą.

W dniach 28 - 30.05 br. wszystkie zmiany służbowe JRG 6 brały udział w ćwiczeniach Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno - Ekologicznego „Warszawa 6” będącej częścią Modułu Ochrony Ludności CBRN w ramach Mechanizmu Ochrony Ludności Unii Europejskiej.

W dniu 26.05 br. Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno – Ekologicznego „Warszawa 6” została zadysponowana do Emilianowa w powiecie Wołomińskim. Zadaniem SGRChem – Eko było zabranie paliwa z samochodu ciężarowego który wpadł do rowu.

Gorące dni takie jak ów czwartek powodują wzmożony ruch turystyki wodnej. Niestety, przy braku odpowiednich warunków kąpieliskowych i psychofizycznych może dojść do tragedii.

O godzinie 20:15 zastęp SCDz40 z JRG 10 został zadysponowany do pomocy przy gaszeniu pożaru podkładów kolejowych przy ul. Tunelowej.

W środę około godziny 2 w nocy zastęp SGPR "Warszawa-9" z JRG 15 został zadysponowany do Włocławka na ulicę Tumską. Zawaleniu uległa kamienica przeznaczona do rozbiórki.

Dnia 11.05. br., mobilne laboratorium będące na wyposażeniu Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno – Ekologicznego „Warszawa 6” udało się do Szkoły Podstawowej w Mławie w celu identyfikacji zagrożenia.

Goście online

Odwiedza nas 363 gości oraz 0 użytkowników.

facebook_page_plugin