Specjalizacje

W dniu 04.02.br Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno – Ekologicznego WARSZAWA 6 została zadysponowana w rejon operacyjny JRG 15 do pomocy Policji przy działaniach z substancją niebezpieczną znalezioną w magazynie.

Ratownicy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 15 ćwiczyli w budynku przeznaczonym do wyburzenia pod budowę autostrady. Ćwiczenia ukierunkowane były na działania SGPR w budynkach z naruszoną konstrukcją budowlaną. Dzięki staraniom jednego ze strażaków jednostki firma prowadząca budowę pozostawiła na kilka dni budynek do ćwiczeń ratowniczych.

W dniu dzisiejszym w godzinach popołudniowych, nurkowie z SGRWN Warszawa 5 kontynuowali rozpoznania akwenów wodnych województwa mazowieckiego.

W dniu dzisiejszym ratownicy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 10 zorganizowali ćwiczenia z zakresu ratownictwa lodowego. Miejscem ćwiczeń był Kanał Żerański w niedalekiej odległości od wiaduktu przy ul. Marywilskiej. W ćwiczeniach brał udział również zastęp z JRG 1.

W dniu 24 stycznia ratownicy - nurkowie z SGRWN "Warszawa 5" odbyli ćwiczenia na  terenie kamieniołomu w miejscowości Piechcin (woj. kujawsko – pomorskie).

W dniu dzisiejszym ratownicy Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno- Nurkowego „Warszawa 5” z JRG 1 uczestniczyli w ćwiczeniach na Kanałku Żerańskim.

W piątek rano około godziny 8:30 do PA JRG 1 wpłynęło zgłoszenie dotyczące zatoniętego statku pasażerskiego znajdującego się w III basenie w Porcie Żerań (Kanał Żerański).

O godzinie 17:38 Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego zastała zadysponowana do zdarzenia na drodze krajowej nr62 w miejscowości Zdziarka. Na miejsce zadysponowano zastępy SCDz40 i SCRt z JRG10 oraz zastęp ratownictwa drogowego z SGSP.

Około godziny 23:00 SGRWN „WARSZAWA 5” została zadysponowana do działań poszukiwawczych w rejonie Portu Praskiego w Warszawie.

W piątek 4 stycznia ok. godziny 13 Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego "Warszawa 7" została zadysponowana
na ul. Traktorzystów gdzie doszło do przykrego w skutkach zdarzenia na budowie. Operator żurawia pracujący w kabinie na wysokości około 40 metrów nad ziemią został porażony prądem elektrycznym.

W drugi dzień roku tuż przed godziną 16 strażacy ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego "Warszawa 7" zostali zadysponowani w rejon operacyjny JRG 4 na ul. Grzybowską.

W dniu 29.12.2018 r. o godzinie 20:50 Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego "Warszawa 7" została zadysponowana
w rejon operacyjny JRG 12 na ul. Odrębną 10 gdzie doszło do pożaru budynku.

Goście online

Odwiedza nas 169 gości oraz 0 użytkowników.

facebook_page_plugin