Aktualności

Ratownicy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 15 odbyli ćwiczenia rot asekuracyjnych na kontenerze przy Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej nr 2.

W dniu 13 listopada 2019 r. w budynku Wydziału Organizacyjnego Komendy Miejskiej PSP m.st. Warszawy przy ul. Marcinkowskiego 2 odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Jako ratownicy stojący na straży bezpieczeństwa mieszkańców, nieustannie i bezwarunkowo niesiemy pomoc, ratunek i dajemy nadzieję potrzebującym - ofiarom wypadków, pożarów i innych ludzkich dramatów, które każdego dnia rozgrywają się na terenie miasta stołecznego Warszawy. Dziś życie jednego spośród nas - strażaków, jest uzależniona od dobrej woli, poświęcenia i zaangażowania innych. Bardzo ciężka choroba dotknęła nieoczekiwanie naszego kolegę z JRG 17.

W dniu 11.11.2019 r. z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości ulicami Warszawy przebiegł 31 Bieg Niepodległości. Uczestnicy mieli do pokonania 10 kilometrową trasę. W wydarzeniu upamiętniającym odzyskanie przez Polskę niepodległości wzięło udział 13 ratowników z JRG 7.

W dniu 11 listopada 2019 r, z okazji obchodów Święta Niepodległości, podczas zmiany służby w warszawskich JRG nastąpiło uroczyste podniesienie flagi państwowej.

W dniu 08.11.2019 r. w godzinach popołudniowych JRG 7 odwiedziła grupa harcerzy ze Szczepu 305 oraz Hufca Żoliborz. Grupa liczyła około 30 dzieci w wieku 7-9 lat.

30 października 2019 roku, z okazji zbliżających się uroczystości, Wszystkich Świętych oraz Narodowego Święta Niepodległości, delegacje strażaków Państwowej Straży Pożarnej i druhów Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP złożyły wiązanki kwiatów w kwaterze strażackiej upamiętniającej ruch oporu „Skała”, strażaków poległych w czasie II wojny światowej oraz na grobach zasłużonych pożarników, spoczywających w warszawskich nekropoliach – Cmentarzu Komunalnym (d. Wojskowy) i Cmentarzu Powązkowskim.

Z okazji trzecich urodzin Klubu Jednostki Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie, strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy włączyli się w akcję oddawania krwi. Chętni do wzięcia udziału w akcji od godziny 9:00 do 13:00 mogli zgłaszać się do punktu poboru krwi w "krwiobusie". Po spełnieniu warunków formalnych i zdrowotnych strażacy mogli oddać krew.

Jak może dojść do pożaru w miejscu zamieszkania? Jak możemy zadbać o bezpieczeństwo w naszym domu? Jak zapobiec zagrożeniom, które mogą pojawić się w przypadku nieprzestrzegania zasad bezpieczeństwa w domu?

W dniach 22, 25 oraz 28.10 odbyło się ostatnie szkolenie w 2019 roku z ratownictwa wysokościowego w zakresie podstawowym.

Klub Jednostka Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Wojewódzkiej PSP w Warszawie serdecznie zaprasza na akcję krwiodawstwa, która odbędzie się we wtorek 29 października 2019 roku w godzinach 9:00 – 13:00.

W dniach 23-25.10.2019 strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 8 uczestniczyli w ćwiczeniach w Wojskowym Instytucie Medycznym przy ul. Szaserów.

Goście online

Odwiedza nas 217 gości oraz 1 użytkownik.

facebook_page_plugin