Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

W dniu 16.02.2020 r. o godz. 14:48 do Punktu Alarmowego JRG-9 wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania przy ul. Wolfganga Amadeusza Mozarta 10. Do akcji zadysponowano trzy zastępy z JRG9: GBA-Rt 2,5/25/2,5, GCBA 5/32/2,5 oraz SD 31. Dodatkowo zadysponowano GCBA MAN 5/36/5 z JRG14 + Grupę Operacyjną Miasta. Na miejsce dojechała również Policja wraz z Zespołem Ratownictwa Medycznego.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono wydostający się dym wraz z płomieniami ognia z balkonu mieszkania na 3 piętrze. Pierwsza rota udała się po klatce schodowej pod wskazany numer mieszkania natomiast druga rota po sprawieniu drabiny mechanicznej weszła do mieszkania przez okno balkonowe i podała prąd wody na elewację budynku oraz na rzeczy, które znajdowały się na balkonie i w pomieszczeniu. Działania zastępów PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu pożaru, przeszukania mieszkania oraz oddymieniu pomieszczeń i klatki schodowej.

W akcji trwającej ponad godzinę brało udział 17 strażaków.

Tekst: st.str. Dawid Buszkiewicz

Zdjęcia: st.str. Dawid Buszkiewicz