Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

O godzinie 9:45 do Punktu Alarmowego JRG 17 wpłynęło zgłoszenie o kolizji 3 samochodów osobowych na skrzyżowaniu ul. Bartoka i al. KEN. Do zdarzenia zadysponowano z JRG 17: GBA-Rt 3/16/2,5 , GCBA 5/32/2,5, SLRr z Dowódcą Jednostki oraz z JRG 9: GBA-Rt 2,5/25/2,5.

 Po przybyciu na miejsce zdarzenia KDR zastał wypadek trzech samochodów osobowych. W wyniku przeprowadzonego rozpoznania ustalono, że kierowca jednego z samochodów pozostaje uwięziony w pojeździe.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wykonaniu przy użyciu narzędzi hydraulicznych dostępu do kierowcy samochodu marki Nissan. Następnie odcięciu zasilania we wszystkich samochodach i sorpcji płynów eksploatacyjnych.

ZRM podjął decyzję o zabraniu jednego z kierujących do szpitala. Na miejscu pozostał Patrol Policji oraz pozostała dwójka kierowców biorących udział w zdarzeniu.

W działaniach trwających około 1,5 godziny brało udział 15 strażaków.

Tekst: sekc. Łukasz Góral

Zdjęcia: mł. ogn. Wojciech Pobikrowski