Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

Około godziny 13:40 do Punktu Alarmowego w JRG 13 wpłynęło zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego przy ulicy Czwartaków. Do akcji zadysponowano zastępy GBA-Rt 3/16/4 oraz SD-31 z JRG 13, GBA i GCBA, SD-37 z JRG 8 oraz Grupę Operacyjną Miasta.

Po dojechaniu na miejsce zdarzenia, KDR zastał budynek jednorodzinny, w którym wystąpił pożar skrzynki elektrycznej pod napięciem oraz przewodów elektrycznych prowadzących na poddasze. Z poddasza oraz podbitki wydobywał się intensywny dym. Wszyscy mieszkańcy opuścili budynek przed przybyciem PSP.

Działania Straży Pożarnej w pierwszej fazie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palące się poddasze. Pierwszą linię wprowadzono po klatce schodowej wewnątrz budynku a drugą po drabinie mechanicznej z zewnątrz.

W celu zapewnienia ciągłości pracy w aparatach ODO, na miejsce zdarzenia zadysponowano samochód SP-Gaz.

Po lokalizacji pożaru przystąpiono do usuwania nadpalonych elementów konstrukcyjnych dachu. W celu zabezpieczenia przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi przykryto odsłonięte elementy dachu przy pomocy plandek brezentowych dostarczonych przez właścicieli budynku

W akcji trwającej blisko 5 godzin udział brało 25 ratowników.