Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

Parę minut przed godziną 14:00 do Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 8 wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Czecha. Na miejsce udały się zastępy: GBA 2/16 Pr-750 z JRG 8 oraz GBARt 3/16/4 z JRG 13.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy po zderzeniu z ciężarowym. Opel znajdował się na boku i blokował dwa pasy ruchu. Autami podróżowali jedynie kierowcy. Kobieta z auta osobowego była pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych wyciekłych z pojazdów oraz odłączeniu akumulatora w osobówce. Po przeprowadzeniu czynności dochodzeniowych przez Policję samochód osobowy postawiono na koła i usunięto na pobocze drogi w celu udrożnienia przejazdu.

W działaniach trwających ponad godzinę brało udział 10 strażaków.

Tekst: st. asp. Robert Piwiński
Zdjęcia: sekc. Zbigniew Brewczyńśki