Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

Około godziny 16:25 do Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 8 wpłynęło zgłoszenie o pożarze w budynku mieszkalnym  przy ul. Szkoły Orląt Do akcji zadysponowano zastępy: GBA 2/16 Pr-750, GCBA 5/32,2,5, i SCD-37 z JRG 8. Do zdarzenia udała się również Grupa Operacyjna Miasta.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia KDR zastał zadymienie wydobywające się z okien budynku na czwartym piętrze. W toku rozpoznania okazało się, iż pożar rozwinął się w mieszkaniu trzypoziomowym. W oknie na poddaszu na parapecie wewnętrznym znajdowała się kobieta , której silne zadymienie odcięło drogę ucieczki.  Lokalizacja zdarzenia oraz patio występujące w budynku uniemożliwiło sprawienie drabiny mechanicznej oraz rozstawienie skokochronu.

Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wprowadzeniu ratowników do palącego się mieszkania z dwiema liniami gaśniczymi. Jedna z rot wyposażona została w dodatkowy aparat, który posłużył osobie poszkodowanej do bezpiecznego opuszczenia budynku. Kobieta po wyprowadzeniu na zewnątrz została przekazana Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Równocześnie z działaniami gaśniczymi prowadzono przeszukanie pomieszczeń. Więcej osób poszkodowanych ni znaleziono. Przybyłe na miejsce Pogotowie Energetyczne i Gazowe potwierdziły odłączenie mediów od budynku. Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do prac rozbiórkowych oraz dogaszania zarzewi ognia. Teren pogorzeliska sprawdzono przy pomocy kamery termowizyjnej. Budynek oddymiono i przewietrzono. W działaniach trwających ponad godzinę brało udział 15 strażaków.

Tekst: st. kpt. Kamil Kowalczyk
Zdjęcia: kpt. Grzegorz Napora