Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

Parę minut po godzinie 21:00 do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 8 wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Łysakowskiej. Do akcji zadysponowano zastępy GBA 2/16 Pr-750, GCBA 5/32/2,5, i GBARt 2,5/30/2,5.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastano zderzenie cztery samochody osobowe i samochodu dostawczego. Ruch ulicą odbywał się wahadłowo. Autami podróżowali jedynie kierowcy. Wszyscy opuścili pojazdy o własnych siłach, żaden z nich nie posiadał zewnętrznych obrażeń i nie uskarżał się na dolegliwości.

Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie pojazdów oraz pachołków ostrzegawczych.  W samochodach odłączono akumulatory, dokonano sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych oraz uprzątnięto uszkodzone elementy karoserii z jezdni. Po zakończeniu działań miejsce zdarzenia przekazano patrolowi Policji. W działaniach trwających około czterdziestu minut brało udział 13 strażaków.

Tekst: st. kpt. Kamil Kowalczyk
Zdjęcia: mł. ogn. Marian Dziubak