Interwencje

Około godziny 22:10 do Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 13 wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego jednorodzinnego przy ul. Chełmżyńskiej. Do akcji zadysponowano zastępy GCBA 5/32/2,5 oraz GBA-Rt 2,1/16/4.

Po dojechaniu na miejscu zdarzenia zastano rozwinięty pożar budynku jednorodzinnego konstrukcji drewnianej. Pożarem objęta była częśc poddasza z widocznym ogniem wydobywającym się na zewnątrz. Wszyscy mieszkańcy opuścili budynek przez przybyciem zastępów PSP.

W pierwszej fazie działań podano dwa prądy wody w natarciu: jeden na palącą się konstrukcję budynku od zewnątrz, drugi wewnątrz budynku na palące się materiały znajdujące się na poddaszu. Na miejsce zadysponowano dodatkowe siły i środki z JRG 8 i OSP Wesoła. Przybyła także Grupa Operacyjna Miasta.

W celu dotarcia do źródła ognia oraz wspomaganiu oddymiania wykonano otwory w obu szczytach budynku. Po dojechaniu kolejnych zastępów podano trzeci prąd wody z drugiego skrzydła pożaru z drabiny przystawnej na palące się poddasze.

W akcji trwającej prawie 2 godziny uczestniczyło 6 zastępów Straży Pożarnej.

Tekst: asp. Paweł Redzik
Zdjęcia: Zespół Prasowy KM PSP

Goście online

Odwiedza nas 192 gości oraz 0 użytkowników.

facebook_page_plugin