Interwencje

Około godziny 09:21 do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 13 wpłynęło zgłoszenie o pożarze pustostanu przy ul. 1 Praskiego Pułku w Wesołej Do akcji zadysponowano zastępy: GBA-Rt 2,1/16/4, SD 30 z JRG 13, oraz GCBA 5/32/2,5 z OSP Wesoła

Po dojechaniu na miejsce zdarzenia pierwszyego zastępu z OSP Wesoła zastano rozwinięty pożar pustostanu jednopiętrowego z drewnianą dobudową. Budynek znajdował się w lesie w znacznej odległości od drogi. Pożarem objęte było poddasze budynku murowanego oraz drewniana konstrukcja budynku przyległego.

Działania Straży Pożarnej polegały na podaniu jednego prądu wody w natarciu na palące się budynki. Po przybyciu kolejnych zastępów z JRG 13 sprawiono dodatkowe dwa prądy wody w natarciu ( jeden wewnątrz budynku na poddasze, drugi przez okno na parter budynku).

w związku z rozprzestrzenianiem się ognia na konstrukcji dachu zadysponowano kolejne siły i środki. Po przeszukaniu całego budynku nie znaleziono osób poszkodowanych. Po lokalizacji pożaru przystąpiono do prac rozbiórkowych konstrukcji dachu i poddasza. Ze względu na duże zadymienie i ciągłą pracę ratowników w aparatach ODO, na miejsce zadysponowano kontener ODO z JRG 2.

W działaniach trwających ponad 4 godziny brało udział 10 zastępów z JRG 13, JRG 12, JRG 2, OSP Wesoła oraz OSP Stara Miłosna. Na miejscu obecna była również Grupa Operacyjna Miasta.

Tekst: asp. Paweł Redzik
Zdjęcia: Zespół Prasowy KM PSP, OSP Wesoła - dh Robert Klimaszewski

Goście online

Odwiedza nas 171 gości oraz 0 użytkowników.

facebook_page_plugin