Interwencje

W trakcie powrotu ze zdarzenia przy ul. Trakcie Lubelski zastęp GBA 2/16 Pr-750 zauważył czarne kłęby dymu unoszące się z okolic Kanał Wawerskiego. Będąc na wysokości ul Lebiodowej załoga zastępu zauważyła pożar domu jednorodzinnego w budowie.

Po dojechaniu do posesji zastano pożar poddasza w fazie rozwiniętej. Dach budynku był konstrukcji drewnianej pokryta papą co spowodowało szybki rozwój pożaru. Ogniem ogarnięta była również przyczepa kempingowa stojąca około 3m od budynku. Z informacji uzyskanej od pracowników firm budowlanej wynikało, iż budynku w czasie pożaru nie przebywała żadna osoba. Kierujący Działaniami Ratowniczymi podjął decyzję o zadysponowaniu dodatkowych sił i środków do zdarzenia.

Pierwsze działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz w podaniu jednego prądu wody w natarciu na palący się dach oraz jednego prądu wody w obronie na stojące obok dwie przyczepy kempingowe.

Po przybyciu na miejsce dodatkowych zastępów podjęto decyzję o wycofaniu prądu wody w obronie i wprowadzeniu roty gaśniczej do wewnątrz budynku, a następnie podaniu prądu piany z samochodu SD-31. Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do częściowej rozbiórki spalonej części dachu oraz sprawdzania budynku przy pomocy kamery termowizyjne.

W działaniach trwających około dwóch godziny brały udział zastępy z JRG 8, JRG 12, JRG 5, JRG 14, OSP Stara Miłosna i OSP Wesoła. Na miejscu zdarzenia obecna była Również Grupa Operacyjna Miasta.

Tekst: mł. asp. Arkadiusz Graczyk
Zdjęcia: mł. asp. Arkadiusz Graczyk

Goście online

Odwiedza nas 160 gości oraz 0 użytkowników.

facebook_page_plugin