Interwencje

Po godzinie 23:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP m. st. Warszawy zaczęły wpływać liczne zgłoszenia o pożarze restauracji przy ul. Świderskiej. Do działań zadysponowano trzy zastępy gaśnicze z JRG 10, dwa zastępy gaśnicze z JRG SGSP oraz Grupę Operacyjną Miasta.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono rozwinięty pożar parterowego budynku gastronomicznego, do którego przylegał namiot o konstrukcji stalowej dla klientów baru.

Działania Straży Pożarnej w pierwszej fazie polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu energii elektrycznej oraz podaniu dwóch prądów wody w natarciu na źródło pożaru. Jednocześnie z działaniami gaśniczymi rozpoczęto przeszukanie obiektu pod kątem obecności osób postronnych. Podczas prowadzonych działań z budynku wyniesiono dwie butle gazowe, które poddano chłodzeniu. W celu dotarcia do pożaru wykonano prace rozbiórkowe ścian z płyty warstwowej oraz blachy.

Po ugaszeniu pożaru pogorzelisko sprawdzono kamerą termowizyjną, która wykluczyła zagrożenie pożarowe. W działaniach, które trwały dwie godziny, brało udział 6 zastępów i 25 strażaków.

Tekst: kpt. Adam Laskowski
Zdjęcia: kpt. Adam Laskowski

Goście online

Odwiedza nas 216 gości oraz 1 użytkownik.

facebook_page_plugin