Interwencje

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

W dniu 2 lutego około godziny 12: 30 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego wpłynęło zgłoszenie o pożarze w budynku jednorodzinnym przy ul. Płatowcowej. Do zdarzenia zadysponowano trzy zastępy z JRG 9 oraz zastęp gaśniczy z JRG 3.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono zadymienie na pierwszym piętrze. Osoby przebywające w budynku ewakuowały się przed przybyciem zastępów PSP. W wyniku rozpoznania ustalono, że w jednym z pomieszczeń na piętrze pali się łóżko oraz meble znajdujące się w pokoju. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu wody w natarciu do palącego się pomieszczenia. Jednocześnie prowadzono przeszukanie pozostałych pomieszczeń oraz oddymianie całego budynku. Po ugaszeniu budynek sprawdzono kamerą termowizyjną w celu wykluczenia ukrytych zarzewi ognia.

Tekst: asp. Rafał Zagóra
Zdjęcia: asp. Rafał Zagóra