Regulamin organizacyjny

Komenda Miejska
Państwowej Straży Pożarnej
m. st. Warszawy

Logo Państwowej Straży Pożarnej na tle zarysu miasta

Załatw sprawę przez EPUAP

Dokumenty kierować można również za pomocą:

  • - poczty tradycyjnej na adres: ul. Polna 1, 00-622 Warszawa
  • - poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • - faksu: 22 596 78 00

W przypadku konieczności kontaktu z funkcjonariuszem lub pracownikiem Komendy możliwy jest kontakt telefoniczny za pośrednictwem numeru telefonu:
22 596 73 00

Od 10 lutego 2020 r. warszawscy uczniowie, którzy spędzą czas wolny od zajęć szkolnych w mieście będą mogli skorzystać z wielu atrakcji programu "Zima w mieście".

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej m.st. Warszawy przygotowała w tym okresie dla dzieci szereg zajęć o charakterze edukacyjno-wychowawczym. Spotkania z dziećmi stołecznych szkół i przedszkoli będą odbywały się w Jednostkach Ratowniczo-Gaśniczych KM PSP m.st. Warszawy, podczas których strażacy omówią zagrożenia z którymi można się zetknąć w trakcie zimowego wypoczynku.

Szczególnie atrakcyjne dla młodych mieszkańców stolicy są spotkania organizowane w Centrum Edukacji i Historii Warszawskiej Straży Pożarnej przy ul. Marcinkowskiego 2 oraz w Jednostkach Ratowniczo-Gaśniczych nr 6 i 13, w których strażacy poprowadzą zajęcia wykorzystując symulatory zagrożeń pożarowych. Dzięki tym warsztatom dzieci i młodzież wczesnoszkolna mogą dowiedzieć się np. jak może dojść do pożaru w kuchni podczas przygotowywania posiłku, dlaczego używając otwartego ognia należy zachować szczególną ostrożność i dlaczego warto zamontować w domu czujkę dymu i tlenku węgla.

Zajęcia w ramach programu "Zima w mieście" potrwają do końca ferii zimowych.

Zapisy na zajęcia organizowane w Centrum Edukacji i Historii Warszawskiej Straży Pożarnej przy ul. Marcinkowskiego 2 można dokonać pod nr tel.: /22/ 596 74 44 lub mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zapisy na zajęcia organizowane w Jednostkach Ratowniczo-Gaśniczych nr 6 i 13 można dokonać bezpośrednio kontaktując się z daną JRG. Poniżej dane teleadresowe Jednostek:

Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 6
ul. Marymoncka 89/91
01-813 Warszawa
tel. 22 596 70 60
fax. 22 596 79 06
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 13
ul. Strażacka 141
04-455 Warszawa
tel. 22 596 71 30
fax. 22 596 79 13
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Opracowanie: MO.

Zdjęcia: MO.